Yardım

Yardıma İhtiyacınız mı Var?

Karşılaştığınız problem nedir? Elektrik tesisatınız ile ilgili bir arıza durumu söz konusu mu? Aydınlatmanız ile ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Veya sigortalarınız devamlı olarak atıyor mu?

Bu ve benzer tüm konularda her an yardımınızdayız. Servisimiz, alanında uzman kişiler aracılığıyla profesyonel bir şekilde Manisa geneline hizmet sunmaktadır.

Sıkça Sorulanlar

Kaçak Akım Rölesi Nedir? Taktırmalımıyım?

Kaçak Akım Koruma Rölesinin görevi, yalıtım hatasından kaynaklanan hata akımını algılamaktır. Ve ayrıca algılanmış olunan kaçak akım değerinin belirlenen değerlerin üzerine çıkması durumunda bağlı bulunduğu devreyi kesmektir. 30mA’da Hayat (İnsan Koruma)300mA’da da Tesisat (Yangın Koruma) koruma fonksiyonunu gerçekleştirmektedir. Kaçak akım rölesi taktırmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.

Elektrik Sigortam Neden Atar?

Elektrik Sigortasının birinci vazifesi devreden geçen akımın belli bir değerin üstüne çıkmasını engellemektir. Ve devre elemanlarının ve devreye bağlı alıcıların zarar görmesini engelleyerek oluşabilecek kaza ve arızalara karşı koruma sağlar. Yani bir yerlerde kaçak yada kısa devre varsa otomatik olarak sisteme gelen elektriği keser. Şayet elektrik sigortanız devamlı olarak atıyorsa 0507 199 5726 servis numaramız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

Evde elektrik var, prizler çalışmıyor

Evinizde bulunan aydınlatma ürünleri ile prizler ayrı sigortalardan beslenmiş olabilir. Yani şu şekilde söyleyebiliriz. Prize takılmış olan bir cihazdan dolayı bir kısa devre veya aşırı akım oluşmuş olabilir. Bu durumda sadece prizlere ait sigorta atar. Aydınlatmalar da böylece yanmaya devam eder. İlk önce problemin kaynağını yani aşırı akımı oluşturan cihazı tespit edip fişten çekin ve prizlere ait sigortayı kaldırın.

Diğer bir neden priz tesisatındaki kablolardan birinin kopmasıdır.  Şayet kopma prize yakınsa prizi yerinden çıkarıp kabloları doğru yerine taktığınızda problem çözülür. Buna rağmen sorun çözülmediyse bir elektrikçiye danışmanızda yarar var. Neden derseniz çünkü sıva altı tesisat kablolarında arıza olmuş olabilir.

    Call Now ButtonTıkla Hemen Ara